top of page

Sergio Garcia wreszcie wygrał Masters

W swoim 19. podejściu Sergio Garcia wreszcie pokazał, czego trzeba, by wygrać turniej wielkoszlemowy. W nagrodę dostał nie tylko 1,8 mln dol., złoty medal i puchar, ale i najcenniejsze golfowe trofeum - zieloną marynarkę.

To ona daje wstęp do golfowej elity. Sergio Garcia do tej pory uchodził za najlepszego gracza, który jeszcze nic wielkiego nie osiągnął. W turniejach wielkoszlemowych 22 razy zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce, ale do niedzieli nie mógł się pochwalić ani jednym zwycięstwem. W Masters zagrał po raz 19. Nikt tak długo na wygraną w tym turnieju czekać nie musiał. Dotychczasowy rekordzista - Mark O'Meara - osiągnął to w 15. podejściu. Garcia uchodził za gracza, któremu czegoś brakuje, gdy sytuacja wymaga wspięcia się na wyżyny. W niedzielę pokazał, że to "coś" ma. W finałowej rundzie wiele nie układało się po jego myśli. Tzw. drugą dziewiątkę zaczął od dwóch bogeyów z rzędu, potem z 15. tee posłał piłkę w krzaki. Do lidera Justina Rose'a, z którym grał w jednej grupie, tracił dwa uderzenia. - Cały czas byłem spokojny, tak się jeszcze nigdy nie czułem. Nawet po tych dwóch zepsutych dołkach - komentował Garcia. Na 15. dołku uratował par, a na dwóch kolejnych odrobił stratę do rywala. O zwycięstwie przesądziła dogrywka. Rose zepsuł uderzenie z tee, Garcia miał dwa putty, żeby zapewnić sobie wygraną. Trafił przy pierwszej próbie z nieco ponad trzech metrów. Piłka zakręciła się jeszcze na rancie dołka i wpadła do środka. Publiczność zgotowała mu owację, rywal pogratulował. - Jeśli miałem tu z kimś przegrać, to właśnie z nim. Zasłużył na to, jak mało kto - skomentował Rose. Garcia jest trzecim Hiszpanem, który wygrał Masters. Przed nim dokonali tego Seve Ballesteros (1980 i 1983) i Jose Maria Olazabal (1994 i 1999). Dla Garcii niedzielne zwycięstwo było o tyle symboliczne, bo odniesione w rocznicę 60. urodzin Ballesterosa. Jeden z najlepszych graczy w historii zmarł sześć lat temu na raka mózgu.

This article has been taken from Sport.pl. Author is Michal Owczarek. Podhale Golf Club does not take credit for this article nor owns this article.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square
bottom of page