top of page

O proponowanych zmianach napisał dziennik USA Today

W 2015 roku o 600 tys. ludzi mniej grało w golfa. To dane National Golf Foundation. Liczba golfistów zmniejszyła się z 24.7 mln do 24.1 mln.

Dlaczeho golf przeżywa kryzys? - Golf jest zbyt drogi, gra trwa zbyt długo, sport jest zbyt elitarny, a przepisy zbyt skomplikowane - twierdzą golfiści pytani przez dziennik USA Today.

By zaradzić spadkowi popularności U.S. Golf Association, które ustala reguły w Stanach Zjednoczonych i w Meksyku, oraz Royal & Ancient Golf Club, który rządzi w reszcie świata, postanowiły uprościć przepisy, zmniejszając liczbę głównych reguł z 34 do 24.

Władze golfa chcą wprowadzić nowe propozycje w życie 1 stycznia 2019 roku.

- Jestem za wszystkim, co uczyni grę szybszą, mniej trudną i da więcej radości - powiedział USA Today profesjonalny golfista Kevin Kisner. - Golf umiera, gdyż gra jest zbyt wolna, zbyt trudna i ma zbyt dużo przepisów. Nasza generacja chce wszystko natychmiast. Wyciągasz telefon imasz googlujesz, co chcesz. Ale w golfie masz 700-stronicową księgę, w której musisz znaleźć, jaką regułę złamałeś - wyjaśnił Kisner.

Nowe zmiany proponują:

* Gracz nie otrzyma kary, jeśli piłeczka (lub marker) przypadkowo zostanie poruszona na green lub podczas poszukiwań piłeczki.

* Będzie można pozostawić flagę podczas puttingu.

* Nadejdzie pomoc dla graczy, którzy nienawidzą bunkrów. Będzie można wyciągnąć piłeczkę z bunkra i ustawić ją na polu za bunkrem i zaakceptować dwa uderzenia kary.

* Czas na szukanie piłeczki zostanie zmniejszony z 5 do 3 minut.

* Gracz będzie miał 40 sekund na wykonanie uderzenia.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square
bottom of page