top of page

CHICAGO ZGARNIA CAŁE PODIUM

Co za dzień! Co za runda! Co za finisz! Tej Polonii Open by Żywiec długo nie zapomnimy. Trzy czołowe miejsca zajęli golfiści z Chicago. Wygrał Konrad Deka (Polonia Golf Club), przed dwoma zawodnikami Podhale Golf Club, Stanisławem Galicą i Joe Basiorką. A gdy dodamy, że triumfatorka turnieju kobiet przyjechała z Montrealu, śmiało możemy napisać, że wygrała Północ Ameryki.

Co za finisz! Galica jak Żyła

Stanisłąw Galica (43 l.) nie obronił tytułu, ale stał się bohaterem ostatniego dnia turnieju. Przed finałową rundą Galica zajmował szóste miejsce. Miał 6 pkt. straty do Janusza Bączyka i aż 11 pkt. do Joe Basiorki. O Konradzie Dece nie piszemy, bo on już pozamiatał w piątek. Miał 6 kt. przewagi nad Basirką, 11 nad Bączykieem i aż 17 nad Golicą.

- Ale duje, ale gwizdo, taka zawierucha na drugiej "dziewiątce", że gacie spadały - powiedział Krzysiu Krzystoniak.

I w tych warunkach Galica zrobił wynik niczyn Piotr Żyła na narciarskich mistrzostwach świata, gdy ten z 6 miejsca przeskoczył na brązowy medal. Żyle w awansie pomogła papryka, a Galicy chrapanie prezesa Podhala Golf Club. - Jak chrapie, to wtedy mi się gra, jak nie chrapie, to nie ma wyniku. To żartem, ale tak naprawdę nie ma to jak dobry Scotch - zdradził Stasiu Galica.

- Czułem się świetnie, żadnych nerwów, bo przecież nie miałem szans. Grałem więc na luzie - powiedział zawodnik Podhala GC. 'Szedł' w czwórce z Michaelem Kozubem, Mariuszem Mierzejewskim i Waldkiem Zdrodowskim. Za nimi grała czwórka najlepszych pań, a potem 'szła' grupa z Bączykieem, Deką, Basiorką i Skrętą.

Galica grał więc 'swoje'. I to jak! Uzyskał 75, drugi najlepszy wynik dnia. Lepiej, ale tylko o jedno trafienie, rundę skończył Konrad Deka. A z tyłu rozgrywał się dramat. Bączyk, który jeszcze przed turniejem wyglądał na zrezygnowanego - powtarzał, że z "Młodym" nikt nie ma szans - nie potrafił poradzić sobie z wiatrem i nerwami. Sprawiał wrażenie spiętego. 85 pkt. zepchnęły go na czwarte miejsce. Jeszcze gorzej radził sobie Basiorka. Zmarnował 11 pkt. przewagi do Galicy i skończył jako trzeci - jedno trafienie za Galicą. Zajmująxxy po piątku czwarte miejsce Jarek Skręta 'strzelił' 91, a Waldek Zdrodowski - 88.


Featured Posts
Recent Posts
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square
bottom of page